Blogom célja támogatni a fogyni vágyokat, elkísérni álom súlyuk eléréséig. Sőt azon túl is, hogy a lassan lefaragott kilók ne jöjjenek vissza. Ehhez persze nem elég finom recepteket írni, ugyanolyan fontos a testmozgásra való motiválás is. A fogyást előidéző energia deficitet ideális fele-fele arányban táplálkozással és sporttal elérni. Sajnos ezt a részt eléggé elhanyagoltam az elmúlt hetekben, ezért ma arról írok, hogy tudod leküzdeni a rendszeres sporttal szembeni "lustasági ellenállást".
1. Első és legfontosabb tanács, hogy olyan sportot próbálj keresni, amiben örömödet leled. Nem muszáj kocogni, ha az nem jön be, ha jobban szeretsz kerékpározoni, vagy a labdajátékokért vagy oda, akkor arra kell lehetőséget keresni. Ha nem szereted a fitnesz studiók kinálatát, attól még könnyen lehet, hogy a szabadtéri mozgásban örömödet leled. Nagyon tág a kínálat a jógától a küzdősportokig, biztos van olyan, ami bejön neked is. Ne töpreng túl sokat, csapj bele, próbáld ki, mi a neked legmegfelelőbb.
2. Tervezd be az edzéseket! írd be a naptárodba előre, hogy mikorra tervezel testmozgást, mielőtt betelne a napirended. Az is jó, ha fix napokat jelölsz ki, könnyebb megjegyezni és betartani, könnyebben válik új, egészséges szokássá a sport.
3. Keress társakat! Együtt több örömet ad a kirándulás, séta, gyaloglás, kocogás, hiszen akár egy jó beszélgetésre is alkalmat ad. Ha már valakivel megbeszélted, hogy mikor sportoltok, könnyebben nemet mondasz a kísértésnek, hogy inkább fél órával tovább aludj, és "majd holnap" bepótold.
4. Ne akarj egyszerre túl sokat. Fokozatosan emeld a mozgás mennyiségét és intenzitását. Ha túlzottan kihajtod magad, legközelebb nem lesz kedved elkezdeni. Amíg jelentős a túlsúlyod, inkább a sétát, úszást, kerékpározást válaszd, és fokozatosan juttasd el magad olyan állapotba, hogy kocogni tudj, vagy egy aerobic edzést végig tudj csinálni.
5. Készítsd ki a felszerelést. Ha reggelre tervezed az edzést, már este készítsd ki a szükséges holmikat. Ha délutánra, akkor ne felejtsd el magaddal vinni munkába menet. Így egy kifogással megint csak kevesebb áll közted és a sport között.
6. A rövidebb tréningek is értékesek. Nem kell egy órás, másfélórás szabadidő ahhoz, hogy aktív legyél! 15 perc alatt is át tudsz mozgatni alaposan egy-két izomcsoportot, bemelegítéssel és levezetéssel együtt. Inkább mozogj hetente 7-szer 10-15 percet, mint hetente egyszer 1 órát. A youtube-on remek rövid workoutokat találsz. Például 10 perc hasizom Béres Alexandrától: https://www.youtube.com/watch?v=83meffdRhCs
7. Jutalmazd meg magad! Persze ne csokival. Letölthetsz mondjuk új tréningzenéket, vagy jutalmazhatod azzal is magad, hogy szép környezetben végzed a testmozgást. Mit szólsz egy olyan helszínhez, mint a Dunakanyar?